Boris Schwencke Wunderkammer Wystawa

Zapraszamy na wystawę  Profesora Borisa Schwencke.

Boris Schwencke urodził się w Berlinie. Ukończył Wydział Urbanistyki i Planowania Regionalnego na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. W roku 1996 rozpoczął studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni prof. Adama Myjaka w 2001 roku. Aneks do dyplomu – cykl medalierski – wykonał w pracowni prof. Piotra Gawrona. Doktorat na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie w 2011 r. Promotorem pracy doktorskiej był prof. Antoni Janusz Pastwa.

W kwietniu 2016 Rada Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu podjęła uchwałę o nadaniu mu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk pięknych. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w pracowni rzeźby na Wydziale Sztuki Nowych Mediów. Od roku aka demickiego 2017/18 prowadzi Pracownię Rzeźby i Działań Przestrzennych na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brał udział w wielu wystawach m.in. w Polsce, Włoszech, Francji, Portugalii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu, w Staatliche Kunstsammlungen w Dreźnie, w British Museum w Londynie i w Staatliche Museen (Münzkabinett) w Berlinie.

Wystawa odbędzie się w Galerii Lufcik ul.Mazowiecka 11a Warszawa

Wystawa rozpocznie o godz. 18:00 12.04.2019