Brody Neuenschwander, Jan Bajtlik oraz Byoung il Sun w PJATK

15 stycznia (wtorek) zapraszamy na otwarty wykład niesamowitych kaligrafów i projektantów.

Wykład prowadzony w języku angielskim, wstęp wolny.

Wykład rozpocznie się o godzinie 17:30 w Auli Głównej PJATK (Budynek A). Wsród lektorów Brody Neuenschwander, Jan Bajtlik oraz Byoung il Sun, Jadwiga Jędryas (Wydawnictwo Dwie Siostry), Filip Tofil (STGU – stowarzyszenie twórców grafiki użytkowej).

PROGRAM (szczegółowy plan w załączniku)

17:30 Byoung Il Sun (Namseoul University, Korea)

“Put your mind and emotions in your hands”

18:00 Jan Bajtlik (PJATK)

Prezentacja i promocja najnowszej autorskiej książki “Nić Ariadny”

18:30 Jadwiga Jędryas (Wydawnictwo Dwie Siostry)

“Our mission and collaboration with graphic designers”

Czy oraz w jaki sposób tradycyjne techniki projektowe wpisują się w program działań wydawnictwa i potrzeby rynku? Jak wydawnictwo zachęca i podejmuje prace ze studentami oraz absolwentami uczelni artystycznych. Czy możliwe są konsultacje portfolia i wsparcie merytoryczne dla młodych ilustratorów i autorów książek.

19:00 Filip Tofil (STGU)

O mis­­­ji Stowarzyszenia i działaniach na rzecz studentów, absolwentów uczelni oraz wydziałów artystycznych. Jak tradycyjne techniki projektowe wpisują się w program działań STGU i potrzeby rynku? Kiedy i dlaczego starać się o członkostwo?

19:30 Brody Neuenschwander

“The End and the Beginning: Calligraphy in the 21st Century”

Brody Neuenschwander kaligraf i typograf, który pracuję z różnymi mediami, od papieru, płótna i kolazu do szkła, metalu, tekstylia i ceramikę. Przez 30 lat współpracował z brytyjskim filmowcem Peterem Greenawayem, w ostatnich latach zajmuje się performancem i instalacjiami. Neuenschwander tworzy obecnie trzyczęściowy film dokumentalny o Arte, PBS na BBC na temat historii i przyszłości pisma, postrzegany z perspektywy globalnej.

20:00 Otwarta debata

Pobierz załącznik: