Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci prof. Mariana Nowińskiego, wieloletniego Dziekana Wydziału Sztuki Nowych Mediów.
Noc Muzeów 20.05.2017

Supernocni Supermocni !

Noc Muzeów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, 20 maja, godz.19:00-01:00

Technologie jako supermoce będą tematem zbliżającej się Nocy Muzeów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, która w sobotni wieczór 20.05 rozpocznie się o godz.19.

Rozwój technologii niemalże każdego dnia wyposaża człowieka w kolejne supermoce. Tempo zmian zdaje się pisać scenariusze wyprzedzające wizje science-fiction. A możliwości i prognozy kierunków rozwoju nauki wyprzedzają ludzką wyobraźnię.

Program Nocy Muzeów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, będzie tego świetnym przykładem.

Wirtualna rzeczywistość to nie tylko szansa przeniesienia się do innej przestrzeni, ale też nowe możliwości dla filmu, a nawet narzędzie rehabilitacji, wspierające leczenie schorzeń dzięki stymulowaniu obrazem i wrażeniem imersji uśpionych partii mózgu. Poszerzona Rzeczywistość (Augumented Reality), dzięki aplikacjom i urządzeniom, pozwala widzieć więcej, zmieniając nas w supermanów. Mapping kreuje nowe oblicza znanych nam obiektów i przenosi w równoległe światy. Studenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych codziennie wykorzystując technologie uczą się zdobywać supermoce, a podczas Nocy Muzeów zaprezentują je w działaniu.

W przestrzeni budynku, poszczególne wydziały przygotowały wiele ciekawych atrakcji. Od gier interaktywnych, przez pokazy filmów, instalacje świetlne i budujące nastrój aranżacje przestrzeni, warsztaty w otwartych pracowniach artystycznych oraz eksperymenty VR i AR, czy doświadczenia w HoloLensach.

Dzięki projekcjom Videomappingu stworzonym przez studentów Sztuki Nowych Mediów, pracujących pod okiem wykładowców Multimediów, budynek PJATK przy ulicy Koszykowej, po zmroku zmieni się nie do poznania. Raz animowany będzie motywami inspirowanymi japońskim teatrem lalek Bunraku, innym razem podbiją go superbohaterowie w ramach projektu „Blokowisko Super Story”.

Odwiedzający PJATK w Noc Muzeów, będą mogli zobaczyć projekt Into De-Sign – na który składają się prace studentów Pracowni Multimediów Wydziału Sztuki Nowych Mediów, łączące japońską tradycję, multimedia oraz technologię AR. W podziemiach budynku studenci specjalizacji Sieci Urządzeń Mobilnych i programowania gier zaprezentują wciągające instalacje oparte na ich autorskich pomysłach. Bo przecież kult superbohaterów, to poza kinem i komiksową popkulturą, przede wszystkim gry. Przyjrzymy się im zarówno perspektywy retro, jak progresywnie rozwijającej się technologii VR.

W programie nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych oraz kulinarnej rozrywki w postaci foodtrucków. Dzieci będą uczestniczyć w szeregu inspirujących warsztatów, dzięki którym poczują jaką supermoc ma wyobraźnia. Mali bohaterowie wcielą się w supermanów w ramach Akademii Super Hero, nawiązującej do kultury zlotów fanów gier (LARP Live Action Role-Playing). Cyfrową gratką dla rodzin będzie przygotowana specjalne na tę noc aplikacja, w której mali i duzi gracze będą za pomocą efektów dźwiękowych tworzyć i ilustrować własne historyjki z naszym bohaterem Nocy Muzeów: PJMEN-em. Na pamiątkę, tego wieczoru młodsi uczestnicy będą mogli sami stworzyć sobie breloczki z wymyślonym bohaterem.