Studenci PJATK zwycięzcami polskiej edycji Imagine Cup 2018

Z dumą informujemy, że zwycięzcami polskiej edycji konkursu Imagine Cup 2018 w kategorii Smart City została drużyna Raccoon Smart Trash z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Drużynę stanowią studenci I roku studiów inżynierskich Wydziału Informatyki: pani Agnieszka Bursztynowska i pan Michał Jankowski. Opiekunem merytorycznym drużyny jest dr inż. Michał Tomaszewski.

W czterech głównych kategoriach zwyciężyły:

Hacks for Snacks z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w kategorii Artificial Intelligence,

AcomoEye Team z Politechniki Warszawskiej w kategorii Mixed Reality,

Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką oraz Politechnikę Warszawską w kategorii Big Data,

Raccoon Smart Trash z Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie w kategorii Smart City

Zwycięzki projekt drużyny Raccoon dotyczy problematyki złej organizacji zarządzania odpadami, jak również brakiem świadomości ekologicznej. Członkowie drużyny mają nadzieję, że ich pomysł na sortowanie i zarządzanie odpadami zmieni sposób, w jaki ludzie patrzą na ekologię i przyczyni się do poprawy przyszłości ziemi.

Krótki film z prototypem projektu.

Zwycięzcy z Raccoon: p. Agnieszka Bursztynowska i p. Michał Jankowski wraz z opiekunem merytorycznym dr inż. Michałem Tomaszewskim.

Imagine Cup 18

Zdjęcie z archiwum IWP/Konrad Obidziński