Koła Naukowe

Koła Naukowe

Na Uczelni działa wiele kół naukowych i zainteresowań. Sukcesy odniosło m.in. koło „ERROR 501" – finaliści międzynarodowych turniejów algorytmicznych, koło miłośników tradycyjnych gier japońskich rozgrywające turnieje „majan" i „go" oraz koło naukowe HCI (Human-Computer Interaction) współuczestniczące w organizacji konferencji „Kansei".

 

Koło Programowania urządzeń mobilnych

Założeniem koła jest zdobywanie oraz poszerzenie wiedzy praktycznej z dziedziny programowania dla urządzeń mobilnych. Propagowanie wiedzy z zakresu programowania i wykorzystywania urządzeń mobilnych w społeczności PJATK oraz poza murami uczelni.

Opiekę naukową sprawuje: Michał Tomaszewski

 

Koło programistów JAVA

Celem koła jest zdobywanie i propagowanie wiedzy z zakresu programowania w języku Java oraz rozwijanie umiejętności z zakresu metod programowania i wiedzy o narzędziach wspomagających tworzenie oprogramowania.

Opiekę naukową sprawuje: mgr inż. Michał Drabik

java.pja.edu.pl

 

User Experience PJATK

Celem koła jest pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie UX. Współczestnictwo w pracach badawczych. Organizacja spotkań, wykładów, seminariów oraz warsztatów z zakresu UX.

Opiekę naukową sprawuje: prof. Krzysztof Marasek, mgr Marcin Wichrowski

Przewodniczącym koła jest Paulina Chojecka

 

Koło naukowe 4MA DESIGN

4MAdesignn zostało założone w 2011roku. Celem działalności jest pogłębienie wiedzy dotyczącej współczesnego designu, technologii i sztuki. Jednak nie mniej ważne jest zdobywanie doświadczenia poprzez udział we wspólnych projektach, które pokazywane są na targach i wystawach. Jest to Koło młode, ale prężnie rozwijające się oraz osiągające sukcesy.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook: facebook.com/4MAdesignn

 

Global Illumination

Celem koła jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresu współczesnych technik graficznych, techniki proceduralnej i grafiki 3D.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Olga Wroniewicz

Przewodniczącym koła jest Aleksandra Pobrotyń

 

ZASADY REJESTRACJI KÓŁ NAUKOWYCH

 

W celu uruchomienia koła naukowego należy złożyć następujące dokumenty:

1. Podanie o utworzenie koła naukowego zawierające:

  • zadania koła i jego typ: międzywydziałowe, katedralne itd.;
  • nazwę koła;
  • nazwisko osoby kierującej kołem ze strony kadry i studentki/studenta odpowiedzialnego za jego działanie;

2. Statut koła.
3. Listę studentów, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w kole naukowym.
4. Planowane działania i propozycję budżetu z wyszczególnieniem kolejnych działań.

Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do Pani Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(Dział Promocji i Rekrutacji), która odpowiada za administrowanie kołami naukowymi.