Bazy czasopism i publikacji naukowych

There is no translation available.

WIRTUALNA BIBLIOTEKA NAUKI

Zrealizowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Umożliwia dostęp do platform:

• Ebsco - 14 baz interdyscyplinarnych - dostęp po IP PJATK lub Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
  • Elsevier: Science Direct Freedom Collection - dostęp po IP PJATK
  • Springer - dostęp po IP PJATK
  • Wiley - blisko 1,5 tysiąca tytułów czasopism z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych wraz z archiwami od 1997 roku oraz prawie 2,5 tys. książek. Lista dostępnych zasobów znajduje się tu, pod przyciskiem: Książki/Czasopisma dostępne w Licencji Narodowej. Dostęp po IP PJATK.
  • SCOPUS - interdyscyplinarna baza abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych, dostęp po IP PJATK
  • Web of Knowledge -dostęp po IP PJATK lub można założyć konto osobiste (z komputerów w PJATK) i korzystać swobodnie z dowolnego miejsca.
    Zawarta tu baza abstraktowo-bibliometryczna Web of Science pozwala m.in. sprawdzić:
    • impact factor dla czasopism naukowych (pokaż jak)
    • oraz h-indeks dla autorów publikacji naukowych (pokaż jak).

Strony baz otwierają się po kliknięciu na nazwę wybranego portalu.

Czasopisma:

Szczegółowy zakres i zasady udostępniania zasobów licencji krajowej Wirtualnej Biblioteki Nauki.

Zapraszamy do korzystania z zasobów najlepszych światowych wydawców publikacji naukowych!

POLECAMY:

e-Publikacje Nauki Polskiej

e-Publikacje Nauki Polskiej to zbiór publikacji naukowych z różnych dziedzin, wydawanych przez polskie uczelnie, instytuty naukowe, towarzystwa i stowarzyszenia naukowe oraz muzea. W bazie dostęne są również publikacje Wydawnictwa PJATK współfinansowane ze śródków UE.

• Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona

Cyfrowa Biblioteka PolonaCyfrowe repozytorium Biblioteki Narodowej. Najnowsza technologia umożliwia czytelnikom wnikliwie przestudiowanie każdego dokumentu, wydrukowanie skanu w dobrej rozdzielczości, a nawet stworzenie własnej kolekcji najciekawszych obiektów. Warto podkreślić, że większość obiektów umieszczonych w Polonie znajduje się w Domenie Publicznej, co pozwala użytkownikom na ich kopiowanie, modyfikowanie i rozpowszechnianie bez ograniczeń.

******************************************************************

Polecamy MULTIWYSZUKIWARKI publikacji naukowych. Indeksują miliony prac naukowych, pozwalają odszukać potrzebny artykuł a następnie przekierowują do właściwej bazy:

PEŁNOTEKSTOWE BAZY NAUKOWE, OGÓLNODOSTĘPNE
(aby wejść do bazy, należy kliknąć na logo)

Pełnotekstowe bazy naukowe Repozytorium Centrum Otwartej Nauki. Już ponad 2000 publikacji naukowych dostępnych w Repozytorium Centrum Otwartej Nauki!. Repozytorium Centrum Otwartej Nauki jest adresowane do całego polskiego środowiska naukowego. W repozytorium są udostępniane materiały naukowe, takie jak artykuły, książki, materiały konferencyjne, raporty czy rozprawy doktorskie. Dostęp do wszystkich materiałów zgromadzonych w repozytorium jest otwarty. Dokumenty udostępniane w repozytorium są łatwe do odnalezienia poprzez serwisy gromadzące informacje o zasobach naukowych, dlatego jego zasoby przeglądane są nie tylko przez Polaków – korzystają z nich także użytkownicy z Niemiec, USA, Chin, Rosji i innych krajów. Pokazuje to, że umieszczanie publikacji w repozytorium zwiększa jej dostępność i widoczność w skali globalnej. Zachęcamy zarówno do korzystania, jak i wzbogacania zasobów repozytorium.

DOAJDirectory of Open Access Journals. Gromadzi 3768 tytułów czasopism naukowych w wolym dostepie, największa tego typu baza.

Bnet Bussines Network  BNET Business Network. Gromadzi praktyczne treści biznesowe.

arXiv  arXiv.org. Archiwum ponad 500 tysięcy e-printów z zakresu fizyki, matematyki, informatyki, statystyki.

The European Mathematical Information ServiceThe European Mathematical Information Service

CERN Document ServerCERN Document Server (preprint)

BazTechBazTech. Baza danych o zawartości polskich czasopism technicznych.

Polska Biblioteka WirtualnaPolska Biblioteka Wirtualna Nauki, ICM

Download attachments: