Absolwenci PJATK wśród najlepiej zarabiających w Polsce

NAJWYŻSZE ZAROBKI ABSOLWENTÓW PJATK

There is no translation available.

Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych należą do najlepiej zarabiających młodych specjalistów w Warszawie.

Zgodnie z Ogólnopolskim Systemem Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych, pobierającym dane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz na podstawie artykułu „ Studiować z pasja czy dla pieniędzy” (Gazeta Wyborcza, 29 czerwca 2018), średnie zarobki absolwentów z 2016 roku kształtują się następująco:

1. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych – 6,6 tys. zł
  2. Szkoła Główna Handlowa – 5,6 tys. zł
  3. Politechnika Warszawska – 4,4 tys. zł
  4. Uniwersytet Warszawski – 3,6 tys. zł
  5. WAT – 3,6 tys. zł
  6. SGGW – 3,3 tys. zł
  7. UKSW – 2,8 tys. zł

Najwyższe wynagrodzenie w Warszawie otrzymują absolwenci Wydziału Informatyki PJATK; na przykład, po ukończeniu studiów drugiego stopnia średnie wynagrodzenie wynosi 7945 PLN.

Absolwenci studiów pierwszego stopnia Wydziału Zarządzania Informacją otrzymują średnio 4018 PLN i są na drugim miejscu pod względem wysokości zarobków.

Pracodawcy cenią także studentów kończących kierunek Grafika na Wydziale SNM, zarówno w Warszawie jak i Gdańsku, których wysokość wynagrodzeń mieści się w pierwszej "piątce", zaś absolwenci studiów stacjonarnych drugiego stopnia są niekwestionowanymi liderami.

Podobnie, kształtują się wynagrodzenia po ukończeniu kierunku Architektura Wnętrz w PJATK.

Co najważniejsze, nasi absolwenci nie musza wybierać czy będą pracować dla wynagrodzenia czy z pasją, ponieważ ukończyli oni kierunki, których są fascynatami.

Szczegółowe dane znajdują się na stronie: http://ela.nauka.gov.pl/ w zakładce Rankingi.