Prof. Ewa Pałasz-Rutkowska odznaczona Orderem Wschodzącego Słońca

There is no translation available.

Profesor Ewa Pałasz-Rutkowska, wykładowca Wydziału Kultury Japonii, odbierze Order Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą w pierwszej połowie lipca.

Rząd Japonii ogłosił, że postanawia odznaczyć Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą (The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon) profesor Ewę Pałasz-Rutkowską, wykładowcę Wydziału Kultury Japonii PJATK.

Pani profesor uchodzi za jedną z czołowych polskich japonistów. Wyniki jej badań m.in. nad historią Japonii i relacji japońsko-polskich zostały opublikowane w postaci licznych książek i artykułów. Wniosła także znaczący wkład w promocję japońsko-polskiej wymiany naukowej, aktywnie rozwijając kontakty z japońskimi uczelniami poprzez wspólne badania, artykuły oraz wykłady gościnne.

Order Wschodzącego Słońca nadawany jest osobom cywilnym za specjalne zasługi dla Japonii

Ceremonia wręczenia orderu odbędzie się w rezydencji Ambasadora Japonii w Polsce w pierwszej połowie lipca.