Wystawa "Independence" w Muzeum Plakatu do 13 maja

There is no translation available.

Zapraszamy do Muzeum Plakatu w Wilanowie na wystawę 100 x Independence. Wystawę można oglądać od 29 marca do 13 maja 2018.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych i Muzeum Plakatu w Wilanowie, oddział Muzeum Narodowego w Warszawie , we współpracy z 20 uczelniami ze wszystkich kontynentów podjęły się współczesnej interpretacji pojęcia “independence”.

Projekt, rozpoczęty w październiku 2017, zakończy się w listopadzie 2018. Rezultaty warsztatów przeprowadzonych w uczestniczących w nim uczelniach pokazane zostaną w wilanowskim Muzeum Plakatu w ramach wystawy – 100 x Independence. Ten głos młodej generacji obejmuje sto autorskich wypowiedzi studentów z całego świata. Pojawią się tu zarówno tradycyjne plakaty jak i ich multimedialne i interaktywne formy.

Komunikatom wizualnym towarzyszą eseje mentorów kształtujących programy komunikacji wizualnej i multimedialnej. Ich wypowiedzi przekładają się często na postawy projektantów i nadają ton współczesnej edukacji w zakresie projektowania. Ta polifoniczna wypowiedź zapisana została w towarzyszącym wystawie wydawnictwie: “100 x Independence” i jest na bieżąco archiwizowana na stronie 100 × Independence.

Kuratorkami projektu są Marjatta Itkonen i Ewa Satalecka.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Eberta i EUNIC – Warsaw.

Od października 2017, do października 2018 w PJATK odbywają się otwarte spotkania z intelektualistami i twórcami biorącymi udział w tym projekcie.

• 06.03.2018, o 17.30 w PJATK przy Koszykowej 86 w Warszawie - wykład otwarty jednego z najbardziej wpływowych badaczy i krytyków współczesnego dizajnu: Stevena Hellera: Design Expert / Design Fun;
  • 13.03.2018, o 18.30 Muzeum Historii Żydów Galicja w Krakowie, przy ul. Dajwór 18 - kolejna edycja wystawy Women’s Rights are Human Rights i spotkanie z projektantką, wykładowczynią i kuratorką, Elizabeth Resnick, Home;
  • 15.03.2018, o 17.30 Elizabeth Resnick w PJATK, - otwarty wykład pt. An independent Life in Design, w którym opowie o projektowaniu i swoich działaniach na rzecz praw obywatelskich i praw człowieka.

Kolejne otwarte wykłady i spotkania zapowiadane będą na stronie PJATK.

Projekt wystaw i towarzyszących im wydawnictw w ramach dyplomu magisterskiego na wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK realizują studentki: Marta Myszewska (pod opieką Marcina Władyki i Elizabeth Resnick) i Barbara Krajewska (pod opieką Marjatty Itkonen). W projektach obu książek wykorzystane zostały programy do odczytu rzeczywistości rozszerzonej, co umożliwia oglądanie prac multimedialnych za pomocą urządzeń mobilnych.