Systemy informatyczne, aplikacje i bazy danych

Szczegóły dot. rekrutacji

Studia są przeznaczone zarówno dla informatyków, jak i dla specjalistów z innych dziedzin, którzy chcą stosować rozwiązania informatyczne wspomagające ich codzienną pracę zawodową, w tym w szczególności przy prowadzeniu projektów informatycznych. Idealni kandydaci to osoby posiadające podstawową wiedzę informatyczną, mające doświadczenie z narzędziami informatycznymi, zamierzające uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie projektowania oraz tworzenia systemów informatycznych, aplikacji i baz danych.

Program przewiduje 210 godzin przeliczeniowych (2 semestry). Każdy uczestnik wybiera 7 z puli 11 przedmiotów realizowanych przez Internet przy użyciu Systemu Edu.

Kierownikiem Studiów jest prof. Lech Banachowski; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia przez internet rozpoczynają się 1 marca - materiały dostępne są po zalogowaniu na platformie edukacyjnej EDUx i/lub Nomad

24 lutego w godz. 12.00 -14.00 w sali 110A odbędzie się szkolenie z zasad korzystania platformy EDUX dla studentów studiów podyplomowych internetowych oraz studiów internetowych Informatyka II stopnia.

Uwaga: Prosimy o regularne korzystanie z systemu EDUx oraz czytać umieszczane tam ogłoszenia.

ZAKRES TEMATYCZNY (szczegółowy opis poszczególnych przedmiotów oraz forma zaliczenia dostępne w dziale: program)

• Wprowadzenie do programowania (Java)
  • Programowanie aplikacji (Java)
  • Systemy operacyjne