fbpx
A Brush with Silence, performance with Brody Neuenschwander

A Brush with Silence, performance with Brody Neuenschwander

Zapraszamy na niesamowity performance kaligraficzny z Brody'm Neuenschwanderem 17 października! Wydarzenie organizowane jest we współpracy PJATK, PJAIT NEMA oraz Muzeum Azji i Pacyfiku. Szczegóły znajdziecie w wydarzeniu "A Brush with Silence, performance with Brody Neuenschwander".

Brody Neuenschwander to kaligraf i artysta tekstowy, który pracuje w różnych mediach, od papieru, płótna i kolażu po szkło, metal, tekstylia i ceramikę. Od prawie 30 lat współpracuje z brytyjskim filmowcem Peterem Greenaway'em, a w ostatnich latach zaczął zajmować się performancem i instalacjami. Neuenschwander realizuje obecnie trzyczęściowy dokument dla Arte, PBS i BBC na temat historii i przyszłości pisania w perspektywie globalnej.

Zapraszamy również do odwiedzenia jego wystawy „It is written” od 4 października do 10 listopada oraz wykładu otwartego „Łaciński, chiński i arabski pismo: geneza i rozwój trzech wielkich tradycji kaligraficznych aż do epoki cyfrowej” 15 października o godz. 18:00. Wstęp wolny!