fbpx
Alien Summer Camp - warsztaty i wystawa dla studentów SNM

Alien Summer Camp - warsztaty i wystawa dla studentów SNM

Amorφous

Warsztaty: 01-06 .07. 2017
Wystawa: 07-09. 07. 2017

Technopolis City of Athens; Peiraios 100, Gazi
informacje I rejestracje:  https://alien.pja.edu.pl/summer-camp.html

Amorφous, dzięwięciodniowy obóz letni, poświęcony designowi zannangażowanemu społecznie. W programie liczne warsztaty projektowania, łączące innowacyjne metody nauczania oparne na naukach społecznych, ekonomii, komunikacji i wzornictwie.

Wyjątkowa kadra naukowa złożona z akademików i praktyków działających w obszarze designu pracować będzie wraz ze studentami, dziećmi i społecznościami imigrantów nad próbą definicji i zrozumienia kompleksowego problemu migracji w Europie, tak ważnego w obecnym dyskursie społecznym.

Narzędziami ich pracy będzie: wizualizacja, storytelling, animacja, projektowanie używane w formatach okrągłych stołów, debat i warsztatów, którym towarzyszyć będzie program towarzyszący i pokazy kina plenerowego. Tydzień warsztatów zakończy się wystawą efektów prac studenckich w Technopolis w Atenach.

SummerCamp jest częścią europejskiego projektu Alien, którego liderem jest Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. W projekcie udział biorą: Glyndŵr University, University of the West of Scotland, SGH Wyższa Szkoła Handlowa w Warszawie, Aalto University i organizacja Technopolis City of Athens.

W programie udział biorą studenci Sztuki Nowych Mediów PJATK, pod opieką prof. Ewy Sataleckiej.