fbpx
Festiwal "Przemiany" od 14 września w Centrum Nauki Kopernik

Festiwal "Przemiany" od 14 września w Centrum Nauki Kopernik

W imieniu Centrum Nauki Kopernik zapraszamy na uroczyste otwarcie Festiwalu Przemiany pt. Czyj jest Kosmos?, które odbędzie się 14 września o godz. 19.00 w sali audytoryjnej.

 

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest oficjalnym partnerem wystawy festiwalowej.

W ramach współpracy partnerskiej, na wystawie zostanie zaprezentowana instalacja multimedialna pt. "Totem", którą przygotowali studenci Pracowni Multimediów (Wydziału SNM). Autorami projektu są studenci: p. Kamila Zięcina, p. Damian Ziółkowski oraz p.Filip Ostojski.

Równolegle, w ramach otwarcia festiwalu, w Planetarium "Niebo Kopernika" zostaną przedstawione projekcje multimedialne studentów PJATK, w tym:

1. prapremierowy pokaz dyplomu p. Niny Mikulskiej pt. "Mezofaza" (realizacja dyplomu w Pracowni Multimediów) - "Mezofaza to stan przejściowy między ciekłym a stałym stanem skupienia. W mojej pracy chciałam, na zasadzie kontrastu, zestawić makroprojekcje z mikroświatem - światem, którego nie widać, a który zobaczony pod dużym powiększeniem ukazuje nam swoje piękno. Inspiracje do pracy zaczerpnęłam z dziedzin ścisłych takich jak biologia, chemia czy fizyka, co wynika z moich zainteresowań. W tej animacji przede wszystkim chcę żeby widzowie poczuli, że zanurzają się w nowy nieznany wymiar." Na projekcję zapraszamy 14 września od godziny 21:00 do 23:00.

2. animacje studentów wydziału SNM, które powstały w ramach zajęć Podstawy Animacji Multimedia 2, pod opieką mgr Olgi Wroniewicz. Grupa autorskich etiud zainspirowanych podróżami w przestrzeni kosmicznej. Animacje łączy motyw nieustającego lotu wgłąb. Grupa studentek i studentów pierwszego roku zdecydowała się dostosować swoje animacje specjalnie do projekcji wewnątrz kopuły Planetarium Niebo Kopernika warszawskiego CNK. 

W dniu otwarcia Festiwalu swoje animacje zaprezentują: p. Jakub Gutkowski, p. Martyna Werner, Magdalena Peter-Szymańska, Magdalena Bąk, Anna Poszepczyńska . Pokaz jest etapem trwającego projektu badawczego Spheredom.

 

W ramach siódmej edycji festiwalu CNK pyta o przyszłość eksploracji Układu Słonecznego, w kontekście nowych modeli ekonomicznych i technologii, które przygotowują grunt pod takie projekty, jak wydobycie cennych surowców na asteroidach czy zasiedlenie Marsa. Agencje kosmiczne, prywatne firmy, niezależni eksperci i grupy pasjonatów, konstruujących własne satelity – wszyscy razem powołują do życia różnorodne wizje przyszłości. Która z nich ma szansę na realizację, a która jest tylko fantazją na potrzeby kultury masowej? Czy Kosmos pozostanie dobrem wspólnym czy terenem rywalizacji wielkiego kapitału? Jak innowacje wypracowywane w Kosmosie zmieniają nasze codzienne życie na Ziemi?

Na tegoroczne Przemiany złożą się między innymi: wystawa sztuki i nowych technologii, wykłady i panele dyskusyjne z artystami i naukowcami, interdyscyplinarne warsztaty, a także koncert muzyki elektronicznej Przemiany Live!

 

Szczegółowy program znaleźć można na stronie: www.festiwalprzemiany.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/FestiwalPrzemiany/

Zaproszenie wideo: https://www.youtube.com/watch?v=W6igap4al3


Prace studenckie powstały w Pracowni Multimediów SNM PJATK http://multimedia.pja.edu.pl/ , kierowanej przez dr hab. Annę Klimczak