fbpx
Koncert Flamenco 05.01.2019

Koncert Flamenco 05.01.2019

To już III edycja cyklu koncertów flamenco, których mecenasem i gospodarzem jest Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie wraz z Katarzyną Małecką, ambasadorką sztuki flamenco w naszym kraju. Wszystkie koncerty z tego cyklu są wyjątkowe i niepowtarzalne dlatego że artyści zaproszeni, są z najwyższej półki, crème de la crème sztuki flamenco. W pierwszej edycji w 2017 r. warszawska publiczność po raz pierwszy mogła podziwiać znakomitego tancerza Luisa de Luis z Grenady, który zaskoczył wszystkich swoją wirtuozerią i mistrzostwem stepowania. Zaś druga edycja w 2018r. to niezapomniany pokaz Cygańskiego rodu Farrucos, wielkich mistrzów sztuki flamenco, artystów o niezwykłym kunszcie i charyzmie. Z niecierpliwością oczekujemy trzeciej edycji i koncertu znakomitej tancerki Marii Moreno z Kadyksu, który odbędzie 5 stycznia 2019 r. Termin idealny, aby rozpocząć karnawał z energią i z przytupem. Wspaniała okazja poznania autentycznego flamenco, pełnego pasji i kobiecej energii.

Maria Moreno - zdobyła wiele nagród, między innymi w telewizyjnym konkursie „Veo Veo”, który dał jej możliwość wyjazdu do USA. Jako nastolatka otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Premio Nacional De baile de Bajo De Guía w Sanlúcar De Barrameda (Kadyks). W Konserwatorium Tańca, współpracowała w wieloma wspaniałymi artystami takimi jak: Javier Latorre, Belén Maya,Rafaela Carrasco,El Grilo, Eva Yerbabuena, z którą od 2004 stale współpracuje. Występowała w takich spektaklach jak:"A Cuatro Voces", "Eva","5 Muejres 5", "Voces" oraz "El Huso De La Memoria"Z zespołem Eva Yerbabuena odbyła wiele turne występując w takich między innymi.; Argentyna (Buenos Aires), Francja (Opera De Lyon , Marsella,Mont de Marsans),Włochy(Turyn,Verona),Austria(Bregenz),Brazyial(Sao Paulo),Stany Zjednoczone (Berkley,Miami,Santa Barbara,New Jersey),Japonia (Tokio),Columbia(Bogotá) czy Australia(Melbourne).

Maria Moreno zajęła pierwsze miejsce w kategorii tańca- Alegrias w prestiżowym Narodowym Konkursie, organizowanym przez Peña La Perla de Cádiz.

Artystka od wielu lat tworzy własne spektakle. Najnowszy pt: „Alas de recuerdo” był wystawiany w wielu teatrach w Hiszpanii oraz na tegorocznym Biennale flamenco w Sewilli. Jej kariera solowa doskonale się rozwija i cieszy się bardzo dobrym odbiorem zarówno ze strony publiczności jak i krytyków.

Dodatkowo odbędą się w Warszawie; warsztaty tańca, śpiewu i gry na gitarze.
Więcej informacji na: www.arteflamenco.eu