fbpx

Konkurs Huawei „Telecomunication Seeds for the Future”

Huawei-Logo

Globalny koncern Huawei, lider technologii mobilnych i sieciowych, na całym świecie organizuje program „Telecomunication Seeds for the Future”. W Polsce wybrał dziesięć najlepszych uczelni technicznych, które zostały zaproszone do udziału w programie. Wśród nich znajduje się Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. W związku z tym nasza uczelnia wspólnie z firmą Huawei organizuje konkurs dla studentów. W ramach nagrody najlepszy student z naszej uczelni weźmie udział w dwutygodniowych warsztatach technologicznych i kulturoznawczych w Chinach. Szczegóły konkursu poniżej.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do 25 czerwca 2015 roku pracy (tzw. position paper) na jeden z poniższych tematów:
- „Cyber security – Bezpieczeństwo w sieci teleinformatycznej”
- „Big data w środowisku ICT – potencjał biznesowy”

Praca musi być napisana w języku angielskim i nie przekraczać czterech stron. Idealna praca powinna zawierać przegląd aktualnej literatury dotyczącej wybranego zagadnienia, a także własne pomysły badawcze (a być może także wstępne wyniki). Pracę w formacie PDF wraz z aktualnym życiorysem należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wszystkie pytania proszę kierować do dra inż. Radosława Nielka.

W konkursie mogą brać udział studenci studiów magisterskich uzupełniających i doktoranckich realizowanych przez PJATK.

Autor najlepszej pracy z naszej uczelni będzie miał okazję odwiedzić centralę firmy Huawei w Shenzhen, wziąć udział w warsztatach technologicznych, a także poznać kulturę Chin podczas pobytu w Pekinie. Wyjazd do Chin planowany jest w sierpniu i potrwa 12 – 14 dni.