Konkurs o bezpłatne studia w PJATK

Maturzyści, którzy wezmą udział w konkursie na esej „Ja, Polska, Europa, świat – 2040”, mogą wygrać bezpłatne studiowanie w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, na Uniwersytecie SWPS, w Collegium Civitas lub na Akademii Leona Koźmińskiego oraz dostać zaproszenie na dwudniowe spotkanie z najwybitniejszymi polskimi profesorami nauk społecznych pracującymi na najlepszych światowych uniwersytetach.

To właśnie ci profesorowie, stowarzyszeni od roku w Concilium Civitas, czyli Radzie Obywatelskiej, pracujący m.in. na Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie Yale i Uniwersytecie Londyńskim postanowili dowiedzieć się, jakiej przyszłości chcą i oczekują Polacy wchodzący w dorosłość.

Temat eseju „Ja, Polska, Europa, Świat – 2040” należy rozumieć jako pokazanie osobistych oczekiwań, nadziei, obaw, wizji lub prognoz przez osoby z pokolenia wkraczającego w dorosłość. Prace mogą dotyczyć dowolnie wybranego aspektu, ale powinny uwzględniać szerszy realistyczny kontekst przyczyn i konsekwencji.

Autorzy 100 najciekawszych prac zostaną zaproszeni do uczestniczenia w inicjatywie Młode Concilium i wezmą udział w lipcu 2020 roku w Warszawie w debatach z członkami Concilium Civitas. O siedmiu pierwszych laureatów konkursu będą rywalizowały – oferujące im zwolnienie z czesnego – zaliczane do najlepszych uczelnie niepubliczne: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Collegium Civitas, Akademia Leona Koźmińskiego i Uniwersytet SWPS. Przewidziane są też nagrody finansowe.

Organizatorzy chcą, by dzięki lipcowemu spotkaniu w Warszawie Młode Concilium stało się głosem intelektualnych liderów pokolenia, które niebawem zacznie przejmować odpowiedzialność za Polskę i świat.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 1 lutego (termin przedłużony z 15 stycznia 2020), ale na napisanie eseju jest czas do 24 lutego 2020.

Szczegóły na stronie http://conciliumcivitas.pl/konkurs/.