Nominacje do 8. festiwalu O!PLA

5 animacji studentów i absolwentów PJATK zostało nominowanych do 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

Festiwal O!PLA odbywa się od 2013 roku, a jego pełna nazwa to „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”. Jego celem jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do społeczności dużych miast, ale także do mieszkańców mniejszych miast oraz budowanie relacji artystów z widzami. W poprzednich latach twórcy związani z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych zdobywali festiwalowe nominacje i nagrody.

Do konkursu można było zgłaszać filmy powstałe w 2018 i 2019 roku. Komisja spośród 246 produkcji nominowała 101, a wśród nich 5 filmów przygotowanych przez studentów i absolwentów PJATK w następujących kategoriach:
• studencka im. Kazimierza Urbańskiego: „Noc” Alisy Temchenko,
• animowany wideoklip: „Anywhere” Szymona Plewińskiego (PJATK Gdańsk) oraz „Azbest” Wiesławy Ruty,
• przedszkolna: „Sloth down” Olgi Przytuły,
• wczesnoszkolna: „Przyjaciel wampira” Justyny Michałowskiej.

Jurorami są widzowie, którzy obejrzą animacje w czasie konkursowych projekcji. Festiwal potrwa od 21 lutego do 5 kwietnia w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce. Finał zaplanowano na 18 kwietnia w Opolu.