fbpx
Raport płacowy 2018

Perspektywy zatrudnienia w 2018 roku

Zachęcamy do zapoznania się z „Raportem płacowym 2018” dotyczącym aktualnych trendów na polskim rynku pracy przygotowanym przez firmę Hays Poland specjalizującą się w branży HR i doradztwa zawodowego.


Zgodnie z Raportem coraz bardziej popularna staje się praca zdalna, kontraktowa, z elastycznymi godzinami pracy. Dzięki temu trendowi znacznie łatwiej będzie podjąć pracę osobom uczącym się i studiującym.


Wśród najbardziej poszukiwanych kompetencji u pracowników znajduje się szeroko rozumiana wiedza techniczna.

Od dłuższego czasu w sektorze IT utrzymuje się rynek kandydata, gdzie to potencjalny pracownik często dyktuje warunki pracodawcy, a nie odwrotnie.
Widocznym trendem w tej branży jest rosnąca popularność rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji, bezpieczeństwie danych, cyberbezpieczeństwie.
W bieżącym roku atrakcyjne oferty pracy będą kierowane także do kandydatów na stanowiska związane z całością cyklu wytwarzania oprogramowania – analityków, developerów, testerów itp.


Poszukiwani będą specjaliści zajmującymi projektowaniem 3D, programami graficznymi, w tym wykorzystywanymi przez pracownie architektoniczne.
Nadal cenionymi na rynku będą eksperci zajmujący się nowymi technologiami oraz reklamą.


Wraz z rosnącym udziałem nowoczesnych technologii w bankowości i zarządzaniu zwiększa się zapotrzebowanie na specjalistów łączących wiedzę z pogranicza biznesu, zarządzania i IT.
Rośnie również znaczenie znajomości narzędzi wspomagających zarządzanie danymi.

Szczegóły w raporcie do pobrania ze strony.