Salon Maturzystów 22 - z aktywnym uczniowskim udziałem!

Salon Maturzystów 22 - z aktywnym uczniowskim udziałem!

Wydział filii w Gdańsku i w Warszawie będą aktywnie prezentować się na portalu „salon maturzystów” już 17 września i 24 września.

Od 14 lat Perspektywy przygotowują we wrześniu największe targi edukacyjne w Polsce. Salon Maturzystów - miejsce spotkań matury ze studiami – organizujemy, tradycyjnie, w najlepszym momencie, bo na starcie roku szkolnego, na chwilę przed deklaracją w sprawie przedmiotów maturalnych i w okresie “przymiarek” do wyboru kierunku studiów i uczelni. W tym czasie, gdy uczeń ostatniej klasy liceum/technikum marzy już o wyprawie do miasta akademickiego i tęskni do samodzielnego życia z dala od domu.

W ramach tej inicjatywy odbędą się wykłady ekspertów OKE na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. W programie jest także bogata prezentacja kierunków studiów i uczelni z całej Polski, wraz z zasadami przyjęć w roku 2022. Będą także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

Salon został tak przygotowany, aby w godzinach 10-15 mogły brać w nim udział całe klasy maturalne – w ramach zajęć szkolnych – które pod kierunkiem nauczycieli mogą uczestniczyć online w programie na temat matury 2022. Specjalnie dla nauczycieli przygotowane zostały przez organizatorów Salonu scenariusze lekcji z wykorzystaniem Salonu Maturzystów. Maturzyści będą mogli uczestniczyć w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się z ofertami uczelni w strefie wirtualnych stoisk uczelni EXPO.

Szczegółowe informacje o programie Salonu znajdą Państwo od sierpnia br. na stronie www.salonmaturzystow.pl

REJESTRACJA (od 20 sierpnia br.) na Salon jest ogólnodostępna i BEZPŁATNA

Każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon online, otrzyma bezpłatnie Informator dla Maturzystów 2022 w postaci e-booka.