fbpx

Spotkanie AFE-INNOVNET

8 października w siedzibie PJATK Urząd miasta st. Warszawy, we współpracy z naszą akademią, organizuje spotkanie "Włączenie cyfrowe osób starszych, czyli jak nowe technologie pomagają pozostać aktywnym. Strategia dla środowiska przyjaznego wiekowi".

Głównym organizatorem spotkania jest sieć AFE-INNOVNET, Towards an Age-friendly Europe. Tegoroczne warsztaty organizują w Warszawie, która należy do tej organizacji.

Spotkanie to jest również jednym z elementów współpracy PJATK z UM, w projektach na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu informatycznemu warszawskich seniorów, realizowanej przez zespół badawczy skupiony wokół Living Laboratory PJATK.

Spotkanie AFE-INNOVNET jest dwudniowe, dzień pierwszy odbędzie się w naszej siedzibie (program w załączeniu).

Pierwsza część spotkania będzie bardziej oficjalna, zaproszono na nią gości również nie należących do organizacji. Jednym z punktów będzie prezentacja Living Laboratory PJATK, przedstawiająca m.inn rezultaty pilotażowej gry miejskiej (zrealizowanej 4 października br).

Druga część spotkania, typowo warsztatowa, odbędzie się już w ograniczonym gronie: przedstawicieli organizacji, kilku zaproszonych przez UM firm oraz zespołu naukowego PJATK (Living Lab).

Drugiego dnia PJATK bierze udział w jednym punkcie programu - zespół LivingLab przeprowadzi pokazową grę miejską.

Pobierz załącznik: