fbpx
TDC - TYPE DIRECTORS CLUB 2017

TDC - TYPE DIRECTORS CLUB 2017

Zapraszamy na kolejną wystawę TDC - TYPE DIRECTORS CLUB. 


Najlepsze projekty typograficzne i projekty krojów pism z całego świata, wyłonione w dorocznym konkursie organizowanym przez Type Directors Club z Nowego Jorku, na wystawie czasowej w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Wernisaż 10 lipca 2017, godz. 17.00

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych / Studio Sztuki - Aula C5. Wystawa czynna będzie do 31 sierpnia 2017 - po wcześniejszym umówieniu się się na zwiedzanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Wystawa pokonkursowa 63. dorocznej wystawy najciekawszych projektów wyłonionych w rezultacie konkursów na najlepszy projekt typograficzny roku – TDC 63 i 20 dorocznego konkursu na najlepszy krój pisma - TDC 2017.

TDC (Type Directors Club) jest profesjonalną organizacją non-profit, której misją jest typograficzna edukacja międzynarodowej społeczności projektantów komunikacji wizualnej.

Dominantą wystawy jest projektowanie w oparciu o tekst. Na wystawie zobaczymy zarówno przykłady projektów graficznych tworzonych na potrzeby Internetu, projekty książek, magazynów, identyfikacje marek i informacji branżowej, logotypy, reklamy, plakaty, opakowania oraz typografię video i zwycięskie kroje pism, które na przestrzeni ostatniego roku zyskały uznanie branży.

Wyboru i oceny projektów graficznych TDC63 (Type Directors Club 63) na postawie ponad 1800 zgłoszeń z 52 krajów dokonało międzynarodowe jury pod przewodnictwem: Joe Newtona ( Anderson + Newton Design) i Angeli Voulganas (The Graphic Office) oraz justy reprezentujące firmy: Spencer Charles Design, Red Peak Group, Amazon, Sudtipos, Uppercase, FrenchType.

Do konkursu Type Design Competition zgłoszono ponad 200 nowych krojów pism, z których jury kierowane przez Dana Rhatigana z Adobe Systems wybrało 15 najlepszych.

Zwycięskie projekty prezentowane są na ośmiu podróżujących wystawach, które rozpoczął w roku 2015 letni pokaz w Nowym Jorku. Wystawa prezentowana jest w USA, w Kanadzie i w wybranych miastach na świecie jak Seoul, Hanoi, Hong Kong, Taipei, Londyn, Warszawa oraz innch miastach w Hiszpanii, Polski, Francji, Niemiec, Japonii i Rosji. Wystawa pokazywana jest także w ramach konferencji branżowych takich jak ATypI, TypeCon, czy Adobe MAX.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest wyłącznym partnerem TDC w Polsce.
Akademia prowadzi też archiwum poprzednich edycji konkursu i współorganizuje jego wystawy na terenie kraju. Wystawie towarzyszy katalog Typography 38, zaprojektowany przez włoskie studio projektowe LeftLoft z Mediolanu, opublikowane przez Verlag Hermann Schmidt.