fbpx
Type Directors Club 2018

Type Directors Club 2018 - otwarcie wystawy, 9.07 o godz. 17.00

Zapraszamy na kolejną wystawę TDC - TYPE DIRECTORS CLUB.

Najlepsze projekty typograficzne i projekty krojów pism z całego świata, wyłonione w dorocznym konkursie organizowanym przez Type Directors Club z Nowego Jorku zostaną przedstawione na wystawie w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Wernisaż 9 lipca 2018, godz. 17.00 w Auli w Budynku A.


TDC (Type Directors Club) jest profesjonalną organizacją non-profit; jej misją jest typograficzna edukacja międzynarodowej społeczności projektantów komunikacji wizualnej. Z ponad 2000 zgłoszeń z całego świata, co roku, międzynarodowe jury Type Directors Club w Nowym Jorku wybiera około 10% prac, które nagradza szczególnym wyróżnieniem: Type Directors Certificate of Excelence.
Dominantą wystawy jest projektowanie w oparciu o tekst. Na wystawie zobaczymy zarówno przykłady projektów graficznych tworzonych na potrzeby Internetu, jak i projekty książek, magazynów, identyfikacje marek i informacji branżowej, logotypy, reklamy, plakaty, opakowania oraz typografię video i zwycięskie kroje pism, które na przestrzeni ostatniego roku zyskały uznanie branży.
Ta edycja wystawy jest wyjątkowym wydarzeniem, gdyż w tym roku jedną z prac nagrodzonych jest książka wydawnictwa PJATK zaprojektowana przez naszych studentów pod kierownictwem prof. Ewy Sataleckiej. O książce „Gyubal Wahazar” można poczytać więcej na jej stronie https://gyubalwahazar.pja.edu.pl/ksiazka.html a zakupić ją można na https://sklep.pja.edu.pl/produkt/gyubal-wahazar-czyli-na-przeleczach-bezsensu-nieeuklidesowy-dramat-w-czterech-aktach/

Wystawa prezentowana jest w USA, Kanadzie i w wybranych miastach na świecie jak Seoul, Hanoi, Hong Kong, Taipei, Londyn, Warszawa oraz innych miastach w Hiszpanii, Polski, Francji, Niemiec, Japonii i Rosji.


Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest wyłącznym partnerem TDC w Polsce.
Akademia prowadzi też archiwum poprzednich edycji konkursu i współorganizuje jego wystawy na terenie kraju.