fbpx
Wystawa INTO DE-SIGN

Wystawa INTO DE-SIGN

Zapraszamy na wystawę pt. INTO DE-SIGN. Prace stworzone przez studentów Wydziału SNM Pracowni Multimediów łączą tradycję japońską, multimedia oraz technogię Augmented Reality. 

  

Wystawę można oglądać do 28.02.2017r. (w godzinach otwarcia Uczelni) w Galerii Medium SNM w budynku C (I piętro) przy ul. Koszykowej 86.

 

Więcej o wystawie (rozwiń)

Wystawa INTO DE-SIGN wpisuje się w multimedialną i zmienną rzeczywistość, jednoczesnie przywołując elementy tradycyjnej kultury japońskiej. Studenci Grafiki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych wykonali projekty wykorzystując 'pattern' zwany YAGASURI (w kanji: 矢絣). Pojedynczy element wzoru przypomina lotkę strzały (矢), a dzięki zwielokrotnieniu powstaje dynamiczna i abstrakcyjna sekwencja kształtów - z jednej strzały tworzy się lecący rój strzał. 


Wspomniany motyw wywodzi się z Cesarstwa Japońskiego i posiada wiele znaczeń, między innymi symbolizuje zdeterminowanie lub niezłomność, co najlepiej opisuje zdanie: "Strzała raz wystrzelona już nigdy nie powróci".


Studenci stworzyli po trzy animacje na bazie wzoru Yagasuri w ramach obowiązkowych zajęć z podstaw animacji (PAM). W każdej z nich mieli za zadanie przedstawić jedną z dwunastu "złotych zasad animacji Disneya”.
Animacje prezentowane na wystawie uruchamiane są dzięki wykorzystaniu technologii Augmented Reality (Rzeczywistość Wzbogacona). Markerami, dzięki którym można odtworzyć (uruchomić) animacje, to portrety autorów poszczególnych projektów, tj. fotografie, które zostały w intrygujący sposób wkomponowane w szablon wzoru Yagasuri.


HOW TO AR?


Aby odtworzyć animację należy ściągnąć na telefon lub tablet aplikację 'Aurasma', a następnie "zeskanować" marker poprzez nakierowanie urządzenia mobilnego na wybrany portret, co sprowokuje uruchomienie animacji (szczegółową instrukcja dołaczona jest do wystawy).


Studenci biorący udział w wystawie:

Magdalena Bąk
Paulina Galewska
Jakub Gutkowski
Kacper Kozłowski
Katarzyna Mokrzyś
Filip Ostojski
Magdalena Peter-Szymańska
Aleksandra Pobrotyń
Anna Poszepczyńska
Natalia Tkacz
Agnieszka Warcaba
Martyna Werner
Kamila Zięcina
Damian Ziółkowski

Kadra Pracownia Multimediów:

Anna Klimczak
Olga Wroniewicz
Tomasz Miśkiewicz