Zasoby elektroniczne

Zasoby elektroniczne

W ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki posiadamy dostęp do poniższych zasobów elektronicznych.

Na stronie https://wbn.icm.edu.pl/e-ksiazki/ znajduje się wyszukiwarka książek dostępnych do czytania i pobrania z wydawnictw Wiley, Springer i Elsevier.

wiley

Czasopisma Full Collection 2016, w tym 1405 tytułów bieżących z rocznikami od 1997 oraz 2450 książek wydanych w latach 2009 i 2015.
Lista dostępnych książek | Lista dostępnych czasopism
Zasoby są dostępne przez IP PJATK.

Sciense Direct Elsevier

Czasopisma Freedom Collection, w tym 1851 tytułów bieżących z rocznikami od 1995 oraz 420 tytułów archiwalnych, 4 czasopisma z grupy Lancet oraz książki: 1712 monografii z lat 2013 i 2014 oraz 803 wolumeny serii książkowych lub poradnikowych z lat 2011-2015.
Lista dostępnych książek | Lista dostępnych czasopism
Zasoby są dostępne przez IP PJATK.

ebsco

7 baz pełnotekstowych zawierających czasopisma naukowe różnych wydawców, książki, gazety i inne publikacje oraz 7 baz bibliograficznych.
Zasoby dostępne przez IP PJATK lub za pomocą hasła. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lista i opis baz

springerlink

Czasopisma, w tym 2008 tytułów bieżących ze wszystkimi dostępnymi rocznikami oraz 425 tytułów archiwalnych, archiwum serii książkowych (10.588 wolumenów), 16.653 książek wydanych w latach 2004, 2005 i 2009-2011 oraz książki z pozostałych roczników do 2012 w dostępie testowym.
Lista dostępnych książek | Archiwum serii książkowych | Lista dostępnych czasopism
Zasoby są dostępne przez IP PJATK.

science

Tygodnik ilustrowany, w którym publikowane są najnowsze, szczególnie doniosłe odkrycia w dziedzinie nauk przyrodniczych i wszelkie materiały wiążące się z rolą nauki we współczesnym świecie.
Roczniki od 1997 dostępne są przez IP PJATK.

   
nature logo Jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych, opisuje odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz ścisłych ekonomicznych. Roczniki od 2010 dostępne są przez IP PJATK.
   
scopus logo

Interdyscyplinarna baza abstraktów i cytowań z ok. 23.000 czasopism, 145.000 książek, serii książkowych, sprawozdań konferencyjnych i patentów.
Baza jest dostępna przez IP PJATK.
Dodatkowo dostęp do narzędzia analitycznego SciVal. Wymagane założenie konta osobistego.

   
web of science logo

Interdyscyplinarna kolekcja baz abstraktów i cytowań z ok. 33.000 czasopism, w tym ok. 24.000 bieżących, 60.000 książek, sprawozdań konferencyjnych i patentów.
Baza jest dostępna przez IP PJATK.
Dodatkowo dostęp do narzędzia analitycznego InCites. Wymagane założenie konta osobistego.

Pozostałe zasoby elektroniczne:

 nasbi

Wypożyczalnia książek, audiobooków i wideokursów grupy Wydawniczej Helion ale dostępne są tu również tytuły innych wydawców książek profesjonalnych.

Jak skorzystać | Lista dostępnych książek
   
PWN Oxford logo

Wielki słownik angielsko-polski, polsko-angielski PWN - Oxford zawiera:1 000 000 znaczeń, zwrotów, fraz, idiomów; specjalistyczne terminy z ponad 100 dziedzin; brytyjska i amerykańska wymowa haseł, nagrania audio.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   
proquest Wypożyczalnia książek elektronicznych czołowych wydawców profesjonalnych, naukowych i akademickich, m.in. Cambridge Univeristy Press, Kluwer, Oxford Univeristy Press, Springer, Taylor & Francis czy World Scientific.
Przeczytaj jak skorzystać
   
harvard

Amerykański miesięcznik prezentujący rozwój teorii i praktyki zarządzania. Magazyn uznawany za jeden z najbardziej opiniotwórczych na świecie w zakresie wiedzy o rozwoju przedsiębiorstw, ekonomii czy praktyk zarządzania.
Czasopismo dostępne w bazie Ebscohost przez IP PJATK

   
wyborcza

Największy ogólnopolski opiniotwórczy dziennik. W ramach prenumeraty dostęp do wszystkich serwisów i magazynów (m. in. Wyborcza.pl, WysokieObcasy.pl, serwisy lokalne, Duży Format, Magazyn Świąteczny, Ale Historia).
Dostęp do e-wydania tylko w Czytelni
Cyfrowa prenumerata ‘Gazety Wyborczej’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.

   
gazetaprawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy, informujący o najważniejszych wydarzeniach i zjawiskach w gospodarce krajowej i zagranicznej, najnowszych zmianach w prawie, podatkach i finansach.
Dostęp do aktualnego numeru i archiwum po zalogowaniu. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   
pulsbiznesu

Ogólnopolski dziennik gospodarczo-biznesowy. Prezentuje najważniejsze fakty z wielu branż przydatne w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorcy, menedżera czy inwestora. Dostęp do aktualnego numeru i archiwum po zalogowaniu. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   
socialmediamanager

Kwartalnik szkoleniowy w całości poświęcony mediom społecznościowym. Lektura dla każdego, kto prowadzi lub zamierza prowadzić komunikację i promocję w mediach społecznościowych.
Dostęp do aktualnego numeru i archiwum po zalogowaniu. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   
omm

Magazyn prezentuje rozwiązania i narzędzia dla firm i instytucji publicznych, którym zależy na promocji i sprzedaży w Internecie.
Dostęp do aktualnego numeru i archiwum po zalogowaniu. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

DOAJ

Portal utworzony przez Lund University Libraries. Zawiera informację o ponad 8000 pełnotekstowych, naukowych czasopism elektronicznych w wolnym dostępie. Zakres tematyczny obejmuje większość dyscyplin akademickich - biologia, chemia, fizyka, matematyka, technika, nauki o Ziemi, językoznawstwo, literaturoznawstwo, sztuka, historia, socjologia, nauki polityczne, psychologia, filozofia, religia, edukacja, zarządzanie i in. Lista będzie stale wzbogacana o nowe tytuły.

BAZEKON

BazEkon jest bieżącą, adnotowaną bibliografią zagadnień ekonomicznych i pokrewnych opartą na zawartości wiodących polskich periodyków naukowych, gospodarczych oraz naukowych serii wydawniczych uczelni ekonomicznych, wydziałów ekonomicznych i zarządzania uniwersytetów, a także instytucji naukowych, również pozarządowych.

RePEc

RePEc to projekt zmierzający do rozpowszechniania badań w ekonomii i naukach pokrewnych. Jego sercem jest zdecentralizowana bibliograficzna baza danych zawierająca informacje z dokumentów roboczych, artykułów, książek, rozdziałów i komponentów oprogramowania; dane pochodzą z ponad 160 archiwów i repozytoriów

FILMPOLSKI

Doskonałe źródło danych o polskich filmach, aktorach, reżyserach, nagrodach i wszystkich innych twórcach filmu. Baza składa się z 5 części: film powojenny, film przedwojenny, etiudy szkolne, dokumenty, polonica. Przeszukiwanie według nazwiska, tytułu filmu lub roku produkcji.

BAZtech

Baza danych o zawartości polskich czasopism technicznych jest tworzona przez 22 biblioteki akademickie. Baza obejmuje polską literaturę z zakresu inżynierii, techniki oraz nauk ścisłych i ochrony środowiska (w wyborze). Zawiera opisy bibliograficzne wraz ze streszczeniami z około 633 tytułów od 1998 roku. Rejestruje artykuły z: wybranych czasopism i zeszytów naukowych wydawanych przez 22 biblioteki akademickie i ośrodków inte, materiałów konferencyjnych z w/w wydawnictw.

InTech

Intech to wydawca czasopism i książek publikowanych w modelu Open Access. Obecnie na platformie udostępnianych jest 6 tytułów czasopism oraz ponad 2300 książek z nauk ścisłych.

Czasopisma dostępne na FTP

Wymagana konfiguracja VPN: https://bss.pja.edu.pl/vpn-dysk-p-i-z-w-domu/

FTP(Public)/BIBLIOTEKA/Czasopisma_w_formacie_PDF

Admin Magazine logo
Linux Magazine logo
APA logo
Elektronik logo
MagPi logo
Code Magazine logo
Communication Arts logo
PHP Architect logo
Estrada i Studio logo

Pobierz załącznik: