fbpx
Koncert Rintaro Akamatsu

Koncert Rintaro Akamatsu - „PLUGGED CLASSICS”

There is no translation available.

27 października 2017 r.

Rozpoczęcie koncertu: 18:00 (wstęp od 17:30)

Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych, Aula Główna

ul. Koszykowa 86, Warszawa

Wstęp wolny

 

27 października 2017 roku w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych wystąpi wybitny japoński pianista Rintaro Akamatsu. Naukę gry na pianinie i skrzypcach rozpoczął, gdy miał dwa lata, a już jako pięciolatek zadebiutował występem w studiu telewizyjnym przed żywą publicznością. Kilkanaście lat później, w 2000 roku, zajął trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Klary Schumann w Düsseldorfie. Od tego czasu wygrał wiele prestiżowych, międzynarodowych nagród muzycznych, a jego koncerty przyciągają szeroką publiczność od Rosji po Kolumbię. W samej Japonii daje ponad 60 koncertów rocznie.

Do Warszawy zaprosiła Rintaro Akamatsu firma CASIO. Choć swoje klasyczne i jazzowe repertuary pianista wykonuje przede wszystkim na akustycznych pianinach koncertowych, jest wielkim miłośnikiem pianin hybrydowych. W szczególności serii CASIO CELVIANO, zaprojektowanej we współpracy z producentem światowej klasy fortepianów koncertowych – C. Bechstein.
Rintaro Akamatsu wystąpi w towarzystwie kwartetu smyczkowego Prima Vista, jednego z czołowych polskich zespołów kameralnych, który tworzą wieloletni muzycy Polskiej Orkiestry Kameralnej i Sinfonii Varsovii, oraz Emilii Szłapy, młodej, utalentowanej i zdobywającej międzynarodowe uznanie skrzypaczki.

Koncert rozpocznie się o godz.18:00 w Auli Głównej Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Do zajmowania miejsc zapraszamy od 17:30.

 

kon pl