fbpx
Konferencja IVA SAVA

Konferencja IVA SAVA

There is no translation available.

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM Sp. z o.o. oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych zapraszają wszystkich zainteresowanych 16 maja 2017 do Centrum Kongresowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach na konferencję prezentującą wyniki projektu System inteligentnej analizy wideo do rozpoznawania zachowań i sytuacji w sieciach monitoringu. Demonstrator +

Konferencja będzie wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego można będzie zapoznać się z funkcjonowaniem systemu na przykładzie monitoringu w Gliwicach.

Dostępne aktualnie na rynku systemy IVA mogą w pewnym stopniu wykrywać intruzów, porzucone pakiety i źle zaparkowane pojazdy oraz liczyć ruchome obiekty. Takie podejście do wykrywania aktywności nie uwzględnia charakterystyki zachowań osób, bardziej specyficznej niż tylko detekcja ruchu. SAVA – system do inteligentnej analityki wideo rozpoznaje i klasyfikuje zachowania i akcje osób oraz grup oraz identyfikuje sytuacje wymagające alertu. System bazuje na technologii rozpoznawania zachowań autorskiej reprezentacji ruchu oraz związanej z nią techniki rozszerzonego śledzenia obiektów w ruchu wykorzystujących uczenie maszynowe. Zastosowanie chmury obliczeniowej pozwala na elastyczne użycie systemu przez szerokie spektrum modeli biznesowych. Podczas konferencji odbędzie się demonstracja działania prototypu systemu SAVA zainstalowanego w Data Center PJATK w Bytomiu podłączonego do strumieni wideo przesyłanych z kamer w Gliwicach oraz repozytorium wideo.

Tematyka konferencji dotyczy szeroko pojętej inteligentnej analityki wideo – IVA w systemach monitoringu. Centralnym punktem konferencji będzie prezentacja wyników projektu SAVA - rozwiązania do inteligentnej analityki wideo nowej generacji. Konferencja kierowana jest do samorządów, przedstawicieli organów administracji publicznej, prezesów, dyrektorów, właścicieli firm, pełnomocników pionów ochrony, administratorów bezpieczeństwa informacji, osób decyzyjnych z działów bezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej.

Rejestracja uczestnictwa: www.sava.kongresy.com.pl

Konferencja odbędzie się 16 maja w godzinach 10:00-13:00 w Gliwicach, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Stanisława Konarskiego 18B.

 

 baner info strona