fbpx
Kierownik Studiów oraz Komisje

Kierownik Studiów oraz Komisje

Kierownik studiów:

1. Prof. dr hab. Adam Wierzbicki (rozwiń)

Adam Wierzbicki otrzymał stopień doktora na Politechnice Warszawskiej, zaś habilitację w Instytucie Badań Systemowych Państwowej Akademii Nauk. Obecnie zatrudniony w Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie zajmuje stanowisko Profesora i Prorektora. Jest ekspertem w dziedzinie informatyki społecznej i sieci P2P.

Aktualnie jego badania skupiają się na informatyce społecznej, w szczególności ocenie wiarygodności treści sieciowej, zarządzanie zaufaniem, inteligencją zbiorową i sprawiedliwością w systemach dystrybucji. Opublikował kilka rozpraw dotyczących zarządzania zaufaniem i zastosowaniu teorii kapitału dla osiągania sprawiedliwości w otwartych systemach dystrybucyjnych. Jest autorem książki Springera zatytułowanej „Zaufanie i sprawiedliwość w otwartych systemach dystrybucji”.

Interesuje się również współpracą otwartą, w szczególności użytkowaniem stron w technologii Wiki. W latach 2013-16 prowadził projekt Reconcile badający metody ewaluacji wiarygodności treści sieciowych. Aktualnie jego badania skupiają się na ICT dla osób starszych w ramach projektu Dream oraz na crowdsourcingu nowej generacji.

Dr Wierzbicki jest przewodniczącym komisji Międzynarodowej Konferencji Informatyki Społecznej (SocInfo) i starszym członkiem ACM. Posiada kilka certyfikatów uznania wystawionych przez IEEE, Elsevier i inne społeczności naukowe za prowadzenie konferencji i członkostwo w komisjach organizacyjnych (IEEE P2P’2006) lub prace przygotowawcze edycji specjalnych (Elsevier Computer Communications). Otrzymał kilka nagród, w tym nagrodę IBM Faculty. Współpracował z kilkoma międzynarodowymi programami doktoranckimi: EPFL Lausanne MICS, University of Trento, Kyoto University, OTM Ph.D Academy.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Polsko – Japońska Akademia Technik Komputerowych, ul. Koszykowa 86 02-008 Warszawa Strona www: socinfo.pja.edu.pl

logotyp studia 3 stopnia