Koła Naukowe

Koła Naukowe

Życie studentów naszej uczelni krąży wokół samorządu studenckiego oraz licznych kół naukowych. Koła naukowe to doskonałe miejsce do zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności zgodnych z profilem zainteresowania.

Aktywnie realizują autorskie projekty, popularyzują działalność badawczą i dają możliwość prezentacji swoich osiągnięć w kraju i za granicą poprzez udział w konkursach, konferencjach, itp. Podczas codziennych zmagań wspiera ich szerokie grono wykwalifikowanej kadry naukowej.

 

Koło Programowania urządzeń mobilnych

Założeniem koła jest zdobywanie oraz poszerzenie wiedzy praktycznej z dziedziny programowania dla urządzeń mobilnych. Propagowanie wiedzy z zakresu programowania i wykorzystywania urządzeń mobilnych w społeczności PJATK oraz poza murami uczelni.

Opiekę naukową sprawuje: Michał Tomaszewski

 

Koło naukowe User Experience PJATK

Celem koła jest pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie UX. Współuczestnictwo w pracach badawczych, organizacja spotkań, wykładów, warsztatów z zakresu UX.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Marcin Wichrowski 

 

Koło rękodzieła japońskiego OTEDAMA

Zapraszamy do koła naukowego „OTEDAMA”, działającego przy PJATK. Jest to koło, którego celem jest pogłębianie wiedzy na temat sztuki i estetyki japońskiej, prezentacja i propagowanie wśród studentów tradycyjnych japońskich przykładów rękodzieła japońskiego. Będzie można na nim poznać wiele tajników i technik tworzenia tradycyjnych zabawek japońskich, wyrobów artystycznych, ozdób, przedmiotów codziennego użytku

Opiekę naukową sprawuje: mgr Ewa Krassowska-Mackiewicz

 

Koło naukowe 4MA DESIGN

Koło działające na kierunku Architektura Wnętrz. Jego celem jest zdobywanie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej z wszelkich dziedzin nauki i życia związanych z szeroko pojętą architekturą, wzornictwem, kulturą i sztuką.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Aleksander Lesiewicz

 

Koło Project Management

Założeniem koła jest poszerzenie wiedzy z zakresu zarządzania oraz IT.

Opiekę naukową sprawuje: Piotr Gago

 

Koło Machine Learning Club

Koło ma na celu zrzeszanie ludzi, ktorzy są zaintersowani tematyką uczenia maszynowego.

Opiekę naukową sprawuje: Grzegorz Wójcik

 

Koło Robolab

Koło ma na celu udostępnienie studentom możliwości rozwoju w zakresie robotyki oraz promocję tematów robotycznych wśród pozostałych studentów PJATK oraz na zewnątrz naszej uczelni.

Opiekę naukową sprawuje: mgr inż Piotr Gnyś

 

ZASADY REJESTRACJI KÓŁ NAUKOWYCH

 

W celu uruchomienia koła naukowego należy złożyć następujące dokumenty:

1. Podanie o utworzenie koła naukowego zawierające:

  • zadania koła i jego typ: międzywydziałowe, katedralne itd.;
  • nazwę koła;
  • nazwisko osoby kierującej kołem ze strony kadry i studentki/studenta odpowiedzialnego za jego działanie;

2. Statut koła.
3. Listę studentów, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w kole naukowym.
4. Planowane działania i propozycję budżetu z wyszczególnieniem kolejnych działań.

Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (Dział Promocji), który odpowiada za administrowanie kołami naukowymi.