Koła Naukowe

Koła Naukowe

Na Uczelni działa wiele kół naukowych i zainteresowań. Sukcesy odniosło m.in. koło „ERROR 501" – finaliści międzynarodowych turniejów algorytmicznych, koło miłośników tradycyjnych gier japońskich rozgrywające turnieje „majan" i „go" oraz koło naukowe HCI (Human-Computer Interaction) współuczestniczące w organizacji konferencji „Kansei".

Koło naukowe ERROR 501

Celem Koła jest pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu algorytmiki, współuczestniczenie w pracach badawczych, udział w zawodach programistycznych, organizacja regionalnych i uczelnianych konkursów w programowaniu, zrzeszanie studentów zainteresowanych algorytmiką, organizacja spotkań i wykładów dotyczących algorytmiki.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Paweł Rembelski

Strona www:  error501.pjwstk.edu.pl

Koło naukowe 4MA DESIGN

4MAdesignn zostało założone w 2011roku. Celem działalności jest pogłębienie wiedzy dotyczącej współczesnego designu, technologii i sztuki. Jednak nie mniej ważne jest zdobywanie doświadczenia poprzez udział we wspólnych projektach, które pokazywane są na targach i wystawach. Jest to Koło młode, ale prężnie rozwijające się oraz osiągające sukcesy.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook: facebook.com/4MAdesignn

Koło naukowe „Project Management"

Działalnośc Koła przewiduje organizację wykładów i warsztatów z udziałem przedstawicieli różnych firm i organizacji związanych z działalnością projektową, w szczególności w obszarze informatyki. Przewidywane jest także tworzenie projektów - zarówno wewnętrznych, jak i powierzanych przez firmy zewnętrzne. Koło "Project Management" będzie promować PJATK oraz integrować środowisko studenckie zainteresowane tematyką zarządzania projektami.

Opiekę naukową sprawuje: dr inż. Tomasz Pieciukiewicz

Przewodniczącym koła jest Khalilov Ruslan 

Strona www: pm.pjwstk.edu.pl

Koło naukowe grupa.NET 

Koło zajmuje się szeroko pojmowaną technologią .NET. Została ona wymyślona i jest rozwijana przez firmę Microsoft; zyskała na świecie ogromną popularność. Składa się na nią cała masa rozwiązań i ma na celu ułatwić życie developerom. :) Mówiąc studenckim językiem, programujemy aplikacje w C# , zajmujemy się technologiami webowymi jak ASP.NET, Silverlight i rozwiązaniami bazodanowymi ADO.NET. Oczywiście interesują nas wszystkie nowości w tej dziedzinie oraz możliwości rozwoju i benefity jakie niesie zdobywanie tej wiedzy. Każdy developer znajdzie coś dla siebie.

Opiekę naukową sprawuje: mgr inż. Michał Jankowski - Lorek

Strona www: dotnet.pjwstk.edu.pl

Koło gier japońskich RIICHI

Zadaniem koła jest propagowanie kultury Japonii poprzez tradycyjne gry japońskie.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Ewa Mackiewicz

Koło Programowania urządzeń mobilnych

Założeniem koła jest zdobywanie oraz poszerzenie wiedzy praktycznej z dziedziny programowania dla urządzeń mobilnych. Propagowanie wiedzy z zakresu programowania i wykorzystywania urządzeń mobilnych w społeczności PJATK oraz poza murami uczelni.

Opiekę naukową sprawuje: Michał Tomaszewski

Koło sportowe Dragonfly

Celem koła jest rozwój zainteresowań studentów sztuką cyrkową, mobilizowanie ich do aktywności fizycznej, ćwiczenia koordynacji ruchowej, a także umożliwienie prezentacji zdobytych umiejętności.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Mariusz Kleć

Koło programistów JAVA

Celem koła jest zdobywanie i propagowanie wiedzy z zakresu programowania w języku Java oraz rozwijanie umiejętności z zakresu metod programowania i wiedzy o narzędziach wspomagających tworzenie oprogramowania.

Opiekę naukową sprawuje: mgr inż. Michał Drabik

Przewodniczącym koła jest Dominik Ciborowski

java.pja.edu.pl

Ruby i Ruby on Rails

Koło programistyczne, które ma za zadanie popularyzację wiedzy w zakresie obiektowych języków programowania, języka programowania Ruby, frameworku Ruby on Rails, tworzenia aplikacji webowych.

Opiekę naukową sprawuje: dr Ida Jokisz

 

ZASADY REJESTRACJI KÓŁ NAUKOWYCH

W celu uruchomienia koła naukowego należy złożyć następujące dokumenty:

1. Podanie o utworzenie koła naukowego zawierające:

  • zadania koła i jego typ: międzywydziałowe, katedralne itd.;
  • nazwę koła;
  • nazwisko osoby kierującej kołem ze strony kadry i studentki/studenta odpowiedzialnego za jego działanie;

2. Statut koła.
3. Listę studentów, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w kole naukowym.
4. Planowane działania i propozycję budżetu z wyszczególnieniem kolejnych działań.

Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do Pani Magdaleny Kałamajskiej (Dział Promocji i Rekrutacji), która odpowiada za administrowanie kołami naukowymi.