Koła Naukowe

Koła Naukowe

Na Uczelni działa wiele kół naukowych i zainteresowań. Sukcesy odniosło m.in. koło „ERROR 501" – finaliści międzynarodowych turniejów algorytmicznych, koło miłośników tradycyjnych gier japońskich rozgrywające turnieje „majan" i „go" oraz koło naukowe HCI (Human-Computer Interaction) współuczestniczące w organizacji konferencji „Kansei".

 

Koło Programowania urządzeń mobilnych

Założeniem koła jest zdobywanie oraz poszerzenie wiedzy praktycznej z dziedziny programowania dla urządzeń mobilnych. Propagowanie wiedzy z zakresu programowania i wykorzystywania urządzeń mobilnych w społeczności PJATK oraz poza murami uczelni.

Opiekę naukową sprawuje: Michał Tomaszewski

 

Koło programistów JAVA

Celem koła jest zdobywanie i propagowanie wiedzy z zakresu programowania w języku Java oraz rozwijanie umiejętności z zakresu metod programowania i wiedzy o narzędziach wspomagających tworzenie oprogramowania.

Opiekę naukową sprawuje: mgr inż. Michał Drabik

java.pja.edu.pl

 

User Experience PJATK

Celem koła jest pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie UX. Współczestnictwo w pracach badawczych. Organizacja spotkań, wykładów, seminariów oraz warsztatów z zakresu UX.

Opiekę naukową sprawuje: prof. Krzysztof Marasek, mgr Marcin Wichrowski

Przewodniczącym koła jest Paulina Chojecka

 

Koło naukowe 4MA DESIGN

4MAdesignn zostało założone w 2011roku. Celem działalności jest pogłębienie wiedzy dotyczącej współczesnego designu, technologii i sztuki. Jednak nie mniej ważne jest zdobywanie doświadczenia poprzez udział we wspólnych projektach, które pokazywane są na targach i wystawach. Jest to Koło młode, ale prężnie rozwijające się oraz osiągające sukcesy.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook: facebook.com/4MAdesignn

 

Global Illumination

Celem koła jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresu współczesnych technik graficznych, techniki proceduralnej i grafiki 3D.

Opiekę naukową sprawuje: mgr Olga Wroniewicz

Przewodniczącym koła jest Aleksandra Pobrotyń

 

Koło rękodzieła japońskiego OTEDAMA

Zapraszamy do koła naukowego „OTEDAMA”, działającego przy PJATK. Jest to koło, którego celem jest pogłębianie wiedzy na temat sztuki i estetyki japońskiej, prezentacja i propagowanie wśród studentów tradycyjnych japońskich przykładów rękodzieła japońskiego. Będzie można na nim poznać wiele tajników i technik tworzenia tradycyjnych zabawek japońskich, wyrobów artystycznych, ozdób, przedmiotów codziennego użytku

Opiekę naukową sprawuje: mgr Ewa Krassowska-Mackiewicz

Przewodniczącym koła jest Mikołaj Szpadzik

 

ZASADY REJESTRACJI KÓŁ NAUKOWYCH

 

W celu uruchomienia koła naukowego należy złożyć następujące dokumenty:

1. Podanie o utworzenie koła naukowego zawierające:

  • zadania koła i jego typ: międzywydziałowe, katedralne itd.;
  • nazwę koła;
  • nazwisko osoby kierującej kołem ze strony kadry i studentki/studenta odpowiedzialnego za jego działanie;

2. Statut koła.
3. Listę studentów, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w kole naukowym.
4. Planowane działania i propozycję budżetu z wyszczególnieniem kolejnych działań.

Wszystkie dokumenty należy dostarczyć do Pani Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(Dział Promocji i Rekrutacji), która odpowiada za administrowanie kołami naukowymi.