Język japoński cz. I-VI (studia niestacjonarne)

mgr Joanna Pieronek-Saito

Zajęcia prowadzone przez 6 semestrów mają nauczyć studentów posługiwania się językiem japońskim na poziomie podstawowym i przygotować ich do uzyskania certyfikatu języka japońskiego na międzynarodowym egzaminie JLPT (Nihongo Nōryoku Shiken) organizowanym przez Fundację Japońską (Nihon Foundation) na poziomie N5.
Studenci w ciągu 6 semestrów nauki nabędą umiejętność rozumienia prostych wypowiedzi w standardowych języku japońskim, zarówno w stylu ugrzecznionym, jak i neutralnym. Będą potrafili posługiwać się biegle sylabariuszami japońskimi, a także poznają ok. 120 znaków chińskich, co pozwolą na przeczytanie i zrozumienie prostych komunikatów pisemnych. Nabędą kompetencje językowe pozwalające na odnalezienie się w sytuacjach życia codziennego, takie jak: wyrażenie propozycji, prośby, własnej woli czy opinii.
Zapoznają się również z ogólnymi zasadami japońskiej etykiety językowej przejawiającej się w języku i będą potrafili dostosować poziom grzeczności wypowiedzi w zależności od pozycji społecznej rozmówcy.