fbpx
Instrukcje

Instrukcje

There is no translation available.


nasbi

Aby korzystać z platformy NASBI należy założyć indywidualne konto. Logując się z terenu Uczelni dostęp do zasobów przyznawany jest na podstawie IP natomiast w celu skorzystania z platformy w domu należy autoryzować konto kodem.

Kody autoryzacyjne można pobrać w Bibliotece. Po założeniu konta, wybrane tytuły można "wypożyczać" na swoją indywidualną półkę i korzystać z nich przez 7 dni. Po tym czasie książki automatycznie wracają do zbiorów ogólnych.

Zwrotu można dokonać wcześniej - polecamy takie rozwiązanie by inni Czytelnicy mogli korzystać z nieczytanych i "zablokowanych" zasobów.

Jedną książkę może równocześnie "mieć na półce" 5-ciu użytkowników, audiobooka – 3 użytkowników, natomiast wideokursy – 1 osoba. Z zasobów można korzystać wyłącznie w trybie on-line. Możliwa jest praca z tekstem: podkreślania, dodawanie komentarzy, robienie notatek - które zostaną zapisane na koncie użytkownika nawet po zwróceniu książki. 

Książki znajdują się zarówno w zakładce NASBI jak i OSBI. Lista książek będzie uzupełniana na podstawie sugestii czytelników. Film instruktażowy dostępny jest na stronie NASBI.

Instrukcja rejestracji z użyciem kodu.

 


 


admin

Aby rozpocząć korzystanie z bazy należy wejść na stronę i założyć indywidualne konto (z komputerów z IP PJATK), po czym można logować się z dowolnego miejsca i korzystać z pełnej funkcjonalności platformy (wydruki, notatki, alerty itp.)

Możliwe jest czytanie w trybie online i offline (np. na urządzeniach mobilnych).

EBL jest wypożyczalnią, dlatego książki udostępniane są terminowo, na uzasadnione życzenie Czytelnika. Każdą książkę na platformie można czytać przez 5 minut.

Następnie Czytelnik może złożyć zamówienie na pełny dostęp do przeglądanego tytułu poprzez przycisk Request this Book. Pojawi się krótki formularz, który należy wypełnić. Ze szczególną uwagą prosimy traktować pole Comments – od tego uzasadnienia uzależnione jest realizacja udostępnienia.

Uwaga: nie każde zamówienie może zostać zrealizowane.