#PJATK4Earth

There is no translation available.

#PJATK4Earth to przedsięwzięcie w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, które ma zmienić codzienne zwyczaje społeczności uczelni na bardziej przyjazne naturze.

W tym celu wprowadzamy działania pod wspólnym hasłem #PJATK4Earth. Jednym z elementów tej akcji jest segregowanie śmieci. Na każdym piętrze w budynkach #PJATK w tym tygodniu pojawią się nowe kosze na odpady: metale i plastik, papier, szkło, odpady biodegradowalne i zmieszane. Śmietniki są całkowicie ekologiczne, bo wykonane z tektury, a torby są biodegradowalne. Personel sprzątający będzie usuwał torby tylko wtedy, gdy będą całkowicie wypełnione (z wyjątkiem odpadów bio).

Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci zgodnie z podpisami na pojemnikach.

W budynku A (piętro -1) i w budynku C ustawiono wymienniki na niepotrzebne przedmioty tak, aby studenci mogli wymienić się książkami czy gliną pozostałą po zajęciach.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem ich użykowania!

W uczelnianym sklepie można kupić szklane butelki i torby z siatki, które zamiast foliówek można wykorzystać wiele razy.

Uczelnia zaprasza studentów i pracowników do zgłaszania pomysłów na ekologiczne działania na profilu @polskojaponska na Facebooku w poście z hasztagiem #PJATK4Earth.