Grafika projektowa

Grafika projektowa

Szczegóły dot. rekrutacji

 

Celem studiów podyplomowych „Grafika projektowa” jest przekazanie słuchaczom wiedzy i praktycznych umiejętności dotyczących podstaw a także poszerzonych kompetencji dotyczących zagadnień związanych z szeroko pojmowaną komunikacją wizualną, począwszy od określenia założeń wstępnych na kompleksowej realizacji projektu skończywszy.

Studia te łączą konkretną, fachową wiedzę projektową połączoną z grupą zagadnień teoretycznych odnoszących się do estetyki, historii projektowania graficznego, ale też percepcji informacji wizualnej oraz wykorzystania mediów cyfrowych w procesie kreacji.

Studia adresowane są do osób z wykształceniem wyższym (minimum licencjat) specjalizujących się w grafice użytkowej, projektowaniu graficznym i sztuce reklamy. Kandydaci to osoby działające w promocji, marketingu, public relations, wydawnictwach, agencjach reklamowych, mediach, instytucjach powiązanych z mediami, wzornictwie oraz osoby, które pragną pogłębić swoje pasje i zainteresowania w tej dziedzinie. W związku z powyższym wskazane jest aby kandydat choć w minimalnym stopniu posiadał umiejętności plastyczne, wrażliwość w obserwacji, kreatywne pomysły oraz posiadał podstawową znajomość oprogramowania graficznego. Z drugiej zaś strony naszym założeniem jest – przede wszystkim – nauczenie języka plastycznej wypowiedzi, w której znajomość oprogramowania jest jedynie jednym z elementów.

 

Główne zagadnienia programowe to:

• tworzenia kreatywnej grafiki w komunikacji wizualnej;
• budowania zależności między treścią, a formą komunikatu wizualnego;
• wykorzystania fotografii do celów reklamowych;
• zasady projektowania identyfikacji firmy.

Program przewiduje 288 godziny zajęć. Studia prowadzone są w systemie zaocznym. Zajęcia realizowane są w czasie zjazdów weekendowych (dwa zjazdy w miesiącu).

Przewidujemy utworzenie dwóch grup – początkującej i zaawansowanej – w zależności od stopnia wiedzy i umiejętności kandydatów w obszarze kreacji i projektowania graficznego. O przydziale do każdej z grup decydować będą wyniki testu przeprowadzonego przed rozpoczęciem zajęć lub też, w przypadku grupy początkującej, decyzja kandydata realnie oceniającego swoje umiejętności.

Kierownikiem Studiów jest dr hab. Jacek Staszewski, prof. ASP; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz opisy poszczególnych przedmiotów znajdują się poniżej.

Program studiów w roku akad. 2021/2022

Syllabusy przedmiotów - semestr zimowy

Syllabusy przedmiotów - semestr letni