Wymiana międzynarodowa

Wymiana międzynarodowa

Studenci i kadra Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w ramach programu ERASMUS+ oraz programów umożliwiających wymianę z uczelniami japońskimi, mają możliwość odbycia części studiów w uczelni zagranicznej, lub (kadra) poprowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów z uczelni partnerskiej.

Dzięki programowi wymiany mamy wzajemną okazję corocznie gościć kadrę i studentów z uniwersytetów partnerskich. Goszcząca kadra prowadzi zajęcia dla studentów, goszczący studenci dołączają na semestr lub rok do grona studentów PJATK.

Mobilność studencka to okazja do lepszego poznania obcego języka, innego kraju, innej kultury, a przede wszystkim poszerzenia horyzontów i doświadczenia różnych praktyk naukowo-edukacyjnych.

Mobilność kadry stanowi okazję do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów profesjonalnych, inicjacji międzynarodowych projektów edukacyjnych i naukowych.

Programy stypendialne stwarzają niepowtarzalną okazję wyjazdu do jednej z uczelni partnerskich PJATK. Studenci mają możliwość spędzić na wymianie od 3 miesięcy do jednego roku akademickiego. Pobyt dydaktyczny kadry zazwyczaj może trwać do tygodnia w ciągu semestru.

Studenci zainteresowani wyjazdem są zobowiązani do aplikowania via formularz online w czasie okresu rekrutacji – corocznie pod koniec I semestru.

Osobny formularz rekrutacyjny został przygotowany dla kadry: należy zgłosić plan wyjazdu w kolejnym roku akademickim przed zakończeniem poprzedniego, tj. przed połową lipca.

W obu przypadkach o przyznaniu stypendiów decydują odpowiednie komisje wydziałowe.

Biuro Współpracy Międzynarodowej prowadzą Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (koordynator) i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..